OTOMAGAZİN
F Segmenti Otomobiller Oto Magazini Segmentler

2020 Mercedes-AMG C 63 S Coupe – Kurşun >>>

Mercedes-AMG-C-63-S-Coupe

Mercedes – AMG C 63 S

2020 Mercedes-AMG C 63 S Coupe Detroit’te tanıtıldı. ABD, özelliklede California Mercedes ciddi pazarlarından biri.

Mercedes bir marka olarak dünya üzerinde ondan çok daha prestijli markalar olmasına rağmen her gelir düzeyinden insanın kalbini ve aklını fethetmiş bir markadır. Üzerine bir de AMG dokunuşu gelince hayallerden çıkmayan bir marka oldu hepimiz için.

Mercedes -  AMG seramik bileşenli fren diskleri
Mercedes AMG

Mercedes AMG C63 S de yine AMG dokunuşuyla konforlu bir kurşun haline gelmiş. Hem de görenleri hayran bırakan cinsten.

Mercedes‘in üzerinde ki Designo Graphite Grey Magno boya maliyete ek olarak 2000 dolar ekliyor. Ayrıca otomobili bambaşka bir havaya sokan ve yine AMG tarafından eklenen ön ızgara , ön de 19 inç ve arkada 20 inç olan 5 kollu çelik jantlar bu fiyata 2100 dolar daha ekliyor ki eğer bir de performans lastikleri isterseniz haneye 600 dolar daha ekleyin.

750 dolarlık AMG Gece paketi, siyah krom kaplama egzoz ve borularının yanı sıra kanat, aynalar ve bir çok farklı yere parlak siyah dış kaplamalar ekliyor. 1750 dolarlık Dış Karbon Fiber paketi, ayna muhafazaları ve arka spoyler detaylarına eklemek için yeterli bir ücret. Daha fazla karbon isterseniz kanat, yan eşikler ve arka difüzör trimine de ekleyebilirsiniz, bunun içinse yalnızca 2950 dolar daha gerekli. Evet pahalı ve üzücü. Çünkü hayallerde kalmaya devam edecek gibi.

2020 Mercedes-AMG C 63 S Coupe
2020 Mercedes-AMG C 63 S Coupe

Mercedes C63 AMG S dokuz vitesli bir şanzımanla geliyor. Evet 9. Ve bu şanzımanla 700 nm tork üreten bir AMG motora sahip. Böyle bir gücü frenleyebilmek için özel AMG seramik bileşenli fren disklerine ihtiyaç var ki , bu da 5450 dolar. Ayrıca yine AMG imzalı bir Aerodinamik paketi var ki bu da 1750 dolar.

2020 Mercedes-AMG C 63 S Coupe Motor
2020 Mercedes-AMG C 63 S Coupe

Artık iç mekana bakma vakti ;

AMG ortam aydınlatması, aydınlatmalı kapı eşikleri ve ruh halinize göre ayarlanabilen giriş aydınlatmaları ile kendinizi istediğiniz oranda şımartmanızın garantisini veriyor.

AMG C 63, Magma Grey ve Black Nappa delikli deri koltuklara sarı vurgularla yerleşin, hepsi standart ücret. Bel destekli elektrikli ısıtmalı ön koltuklar standarttır, ancak bu model 2.500 dolar değerinde performans koltuklarına sahiptir. 450 dolarlık ekstra bir özellik, hem ısıtılmasını hem de soğutulmasını sağlar.

Kapılardaki siyah deri, sarı dikişli panellere ayrılırken bazı krom kaplama detaylarla çok daha etkileyici bir hale getirilmiş. Koltuklara ve koltuk başlıklarına entegre edilen krom detaylar ise çok şık ve modern bir etki ortaya çıkarmış. Gösterge ve orta konsolda kullanılan krom ve bolca karbon fiberin estetiğe olan katkısı yadsınamaz derecede ve 975 doları hak ediyor.

AMG Dynamic Select
AMG Dynamic Select

AMG Dynamic Select kontrolleri ile Supersport / Sport / Classic” seçenekleri arasında kolayca geçiş yapmak oldukça kolay. Üzerinde seyrettiğiniz yol tipine göre uygun seçimi yaparak AMG C63 S’ inizi maksimum performansta kullanabilirisiniz. Bu alan sevenleri için tam bir oyun alanı.

AMG’ de olsa yol asistanı olmadan olmaz,

AMG C 63‘ ün sürüşü ve yönlendirmesi maksimum düzeyde duyarlı, aktif bir direksiyon ile gelen Sürücü Yardım Paketi 1700 dolar değerinde. Sürücü Yardım paketi içeriğinde, araç takip sitemi, şerit takip sistemi ve acil fren sistemi gibi özellikler var. Özellikle şerit uyarı sitemi sizi şeridinizi geri döndürmek konusunda oldukça yetenekli.

Motor özellikleri : 4.0 Litre / 700 nm-tork / Twin Turbo / DOHC V8
Fiyat : 78.495 Dolar ( ABD Satış Fiyatı)

Similar Posts