OTOMAGAZİN
C Segmenti Otomobiller Oto Magazini Segmentler

2021 Chevrolet Trailblazer ilk bakış…

2021 Chevrolet Trailblazer

22021 Chevrolet Trailblazer

2021 Chevrolet Trailblazer, markanın ikinci en küçük crossover SUV ‘u olarak yelpazede ki yerini aldı. Aynı zamanda Buick Encore GX ‘in yakın akarabası kendisi.

Aslında Asya pazarı için üretilen bu SUV ilk bakışta hedef kitlesini bize haykırıyor gibi. İlk bakışta bize Suzuki Vitara‘yı andıran SUV rakip olarak; Honda HR-V, Jeep Renegade ve Toyota C-HR modellerini belirlemiş durumda.

2021 Chevrolet Trailblazer

Tabi çift renk detayı ve hafif ördek kuyruğu formunda rüzgarlık tasarımını göz önüne aldığımızda rakiplerin arasına Nissan ve Hyundai modellerini katmak gerekiyor ister istemez.

Her ne kadar Asya pazarı için üretilmişse de bu model Amerika’da piyasaya sürüldü. İlk etapta açıklanan fiyatlar ise; standart model için 20 bin $, üst modeller içinse 26.395 $ kadar çıkıyor. (ABD fiyatları)

Tasarım ve teknik özellikler

Araç genç, dinamik ve sportif bir tasarıma sahip. Farklı tavan rengi, tavan üstü çıta detayları, şişkin çamurluklar, ön tarafta ızgara ve far detayları ile oldukça hareketli ve dinamik bir tasarımın ortaya çıkmasını sağlamış.

2021 Chevrolet Trailblazer

Chevrolet bu modelinde standart dört silindirli bir motor yerine çift turboşarjlı ve üç silindirli bir motor tercih etmiş. L, LS ve LT modelleri için 137 beygir güç üreten 1.2 litrelik bir motor yer alırken, Active ve RS modelleri içinse 155 beygir güç üreten 1.3 litrelik bir motor yer alıyor.

Aslında doğası gereği üç silindirli motorların dört silindirli motorlara nazaran titreşimli olduğunu düşündüğümüzde 1.0 Ecoboost motorlu bir Ford kadar olmasa da az titreşimli ve sakin bir motora sahip.

Trailblazer Motor

İç mekan

İç mekana baktığımızda sade bir ön panel karşılıyor bizi. Sportif ve renkli dikiş detayları, kısmen parlak ve sert plastik olan deri kaplı direksiyon, simetrik konumlandırılmış havalandırma çıkışları ve yeterli büyüklükte ki bilgi-eğlence ekranıyla daha çok gençlerin ve kendini genç hissedenlerin ilgisini çekeceği kesin. Kontroller ulaşılabilir şekilde yerleştirilmiş. Arka koltuk pozisyonu dik ve rahat görünüyor. Ayrıca USB, USB-C ve 120 volt bağlantı çıkışları bulunuyor. Bu arada arka koltukların katlanabildiğini unutmamak lazım.

Özellikle Asya kökenli markalar içinde çokca rakibi bulunan Chevrolet Trailblazer ülkemizde de satılabilir muhakkak. Ama rakipleri arasından ne kadar sıyrılabilir. Bizim de merak ettiğimiz bu sorunun cevabını bekleyip göreceğiz. Tüm segmentler ve diğer otomobil türleriyle ilgili son gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Similar Posts