OTOMAGAZİN
C Segmenti Otomobiller Oto Magazini Segmentler

2022 Audi A3 Sedan Amerika için duyuruldu…

2022 A3 Sedan

2022 Audi A3 Sedan

Yeni Audi A3 Sedan Amerika için çevirimiçi bir etkinlikle duyuruldu. Görünüş itibariyle 2021 Avrupa versiyonuna oldukça benzeyen A3, hem önden çekiş hem Quattro olarak satışa sunulacak.

Tasarım olarak SQ8 ve RS6 Avant benzeri sert çizgilere sahip A3 Sedan‘ın genel olarak büyüyen dış ölçüleri iç mekanda etkili olarak daha ferah bir kullanıma olanak sunuyor.

A3 Sedan
A3 Sedan

Teknik Özellikler

2022 A3‘ ün Quattro veya Quattro olmadan 40 TFSI versiyon motorla gelebileceği bekleniyor. Bu da 188 beygir güç üretebilen turboşarjlı 2.0 lt. sıralı dört silindir bir motor anlamına geliyor. Beklendiği üzere 2020 Audi A3 ‘ün 184 beygir güç üreten motorunun biraz daha üzerinde olması muhtemel.

Bu haberlerin doğru olduğu varsayılırsa A3‘ ün en yakın rakipleri Mercedes A220 ve BMW 228i Gran Coupe arasında bir yere yerleşeceği düşünülüyor. Tabi rekabeti göz önüne alırsak Audi‘nin akıllı aktarma organlarına sahip teknolojik yapısıyla çok daha iyi bir performans sergileyerek hızlanması ve öne geçmesi şart görünüyor.

Paylaşılan değerelere bakacak olursak bir önce ki modele göre 4 cm daha uzun ve 3 cm daha geniş olan yeni A3 bu değerleri iç mekana taşımış durumda. Özellikle tavan yüksekliğinin arttığı ve oturuş pozisyonun iyileştirildiği paylaşılan bilgiler arasında.

Büyüyen gövdenin ağırlığını düşürmek adına %30 sıcak şekillendirme çelik kullanılmış. Benzer bir yöntem aluminyum kaput için de uygulanmış. A3 için belirtilen sürtünme kat sayısı ise 0.25

İç mekan oldukça keskin ve net çizgiler kullanılmış. Düz ve akıcı hatların kullanıldığı ön panel de dijital kadran ve hemen yanında bulunan havalandırma çıkışları dikkat çekiyor. Hemen sağda bulunan 10.1 inç boyutlarında bilgi-eğlence ekranı (isteğe bağlı olarak 12.3 inç tercih edilebiliyor) ve onunda altında bulunan dijital klima ayarları oldukça modern görünüyor.

Neredeyse tamamen ortadan kaybolan vites kolu ise ayrı bir detay olarak gözümüze çarpıyor. Deri kaplama direksiyon ve ön paneli ikiye bölen kırmızı çizgi ise A3‘e agresif bir sportiflik katmış.

Matrix -LED farlara sahip A3 Sedan iç mekan da olduğu gibi dış mekanda sevenlerini etkileyecek küçük numaralara sahip. Aracı kitlediğinizde veya aracı açtığınızda LED farlar ile size “Güle güle / Hoşgeldin” yazarak küçük jestler yapmayı da ihmal etmiyor.

Kaynakça : https://www.motor1.com/news/435300/2022-audi-a3-sedan-revealed/

Similar Posts