OTOMAGAZİN
J Segmenti Otomobiller Oto Magazini Segmentler

ASTON MARTİN DBX SUV

Aston Martin DBX SUV. 1913 yılında Londra‘da küçük bir atölyede kurulan Aston Martin bugün dünyanın en çok ilgi gören otomobil markalarından biri olmuş durumda.

Otomobil dünyasındaki trendi yakından takip eden Aston Martin, değişen pazar şartlarında sedan ve hatchback otomobilleri geride bırakan SUV pazarına kayıtsız kalamadı ve DBX modelini tanıttı.

Lüx SUV sınıfında bir araç olan DBX, iç ve dış mekanda ki tasarım ve malzeme kalitesiyle lüx bir araç olduğunu her şekilde belli ediyor.

İç mekanda bolca deri kullanılan detaylar hem sportif hem kaliteli bir atmosfer etkisi yapıyor.

Oldukça geniş bir iç hacime sahip DBX SUV‘ un bagaj kapasitesi koltuklar dik konumdayken 832 litre, koltuklar kapandığında ise 1540 litreye çıkıyor.

Ön panelde 10 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı bulunurken, 12.3 inçlik bir dijital gösterge paneli de ona eşlik ediyor.

Dış tasarımda ise kaput üzerinde ve ön çamurluklarda ki hava girişleri aracın performansına atıfta bulunurken bagaj sonundaki ördek kuyruğu şeklindeki spoyler araca farklı bir hava katıyor.

Aston Martin DB11‘de de kullanılmış olan 4.0 çift turbo V8, 542 ps ve 700 nm tork değerlere ulaşan motoru DBX‘ i bir SUV‘dan ayıran yegane önemli noktalardan biri olmalı. Keza bu değerler, DB11‘ den de anlaşılacağı üzere bir spor otomobilin motor değerleri.

Son hızı 295 km/h olan, 0-100km/h hızlanması 4.5 sn. olan DBX SUV, kendi sınıfı bir yana spor otomobil segmentine de kafa tutacak gibi görünüyor.

Tasarım ve performans açısından çok beğenileceği aşikar olan Aston Martin DBX SUV‘un satış fiyatı 189.900 dolar.

Similar Posts