OTOMAGAZİN
Elekrtrikli Otomobiller Oto Magazini

Audi e-Tron Sportback Yeni Tasarım

Audi e-Tron Sportback

Audi e-Tron Sportback yeni tasarım. Standart bir e-Tron‘dan tasarım olarak ayrıldığı nokta “Sportback” ekinde de belli olduğu üzere bagaj bölümünün bütünsel ve “hatchback” tarzında tasarlanmış olması.

Audi e-Tron Sportback
Audi e-Tron Sportback

İlk bakışta elektrikli bir araç olduğunu anlayamadığımız Audi e-Tron Sportback‘in oldukça dinamik bir duruşu ve görünüşü var.

Tasarım açısından çok akıcı çizgilere sahip aracın Audi kimliğini tamamen yansıttığı yadsınamaz bir gerçek.

Genel tasarımda opsiyonel olarak sunulan sanal yan aynalar ise aerodinamiği olumlu yönde etkileyen güzel bir detay. Eğer bu opsiyonu tercih ederseniz standart aynaların yerini kameralar alıyor ve araç çok daha verimli bir aerodinamiğe sahip oluyor.

Audi e-Tron Sportback
Audi e-Tron Sportback

Bu ayna sistemi kendini otomatik olarak ayarlıyor ve sürücüye en doğru görüntüyü yansıtmaya çalışıyor.

E-Tron en önemli yeniliklerinden biri isi Matrix LED ön farlar. Audi bu LED farların yüksek çöznürlüklü bir aydınlatma sağladığını ifade ediyor. Bu far sisteminde bir milyondan fazla mikro ayna sürekli olarak hareket ediyor ve yolu en iyi ve en detaylı şekilde aydınlatmaya çalışıyor. Hatta bu far sistemiyle yola özel simge veya resimler yansıtabiliyorsunuz.

Audi Matrix LED Teknolojisi

Audi e-Tron Sportback’in motor verileri

0 > 100 km hızlanması 4.5 sn olan motorun 320 kw güç üreten motoru 500 km menzile sahip. E-Tron’ da 408 beygirlik çift elektrikli motor kullanılıyor.

Aracın satış fiyatı ise 71.350 euro civarında olacak.

Similar Posts