OTOMAGAZİN
Pickup - Offroad

BMW Pickup Piyasasına Etkili Bir Giriş Yapıyor

bmw x5 pickup konsept

BMW Pickup Piyasasında

BMW‘den Pickup. Alman otomobil üreticisi BMW en büyük rakibi Mercedes‘in X-Class hamlesine karşılık olarak bir pickup çalışmasına girişti.

Her ne kadar Mercedes, X-Class‘ın üretimini durdurmuş olsa da otomobil sektöründe ki pickup trendi tüm markaları etkisi altına almış durumda.

Bu duruma daha fazla kayıtsız kalamayan BMW‘nin meşhur etkinliklerinden biri olan Motorrad Days için tasarladığı ve yalnızca bir adet üretilen X7 üzerinde yapılan değişikliklerle elde ettiği X7 Pickup modelini hepimiz hatırlıyoruz.

BMW X7 Pickup
BMW X7 Pickup

Günümüze döndüğümüzde ise internette bir kaç farklı tasarımla karşılaşıyoruz. Şurası kesin ki BMW’nin pickup piyasasına girişi ses getirecek bir giriş olacak ve kesinlikle rağbet görecek bir tasarım olacak. Konsept modellerde de gördüğümüz üzere agresif bir tasarımla gelmesi kaçınılmaz olan pickup modellerin zaten işin doğasına abes kaçmayacağı kesin.

Marka tarafından bir açıklama gelmezken yakın zamanda böyle bir modelin çıkıp çıkmayacağı merak edilen bir konu.

Tasarımcı Rain Prisk tarafından yeniden yorumlanan X7, bu kez tek kapılı olarak düşünülmüş ve ortaya çıkan sonuç gerçekten hoş olmuş.

Rain Prisk’in tasarımlarına gelecek olursak;

Ne kadar gerçekci tasarımlarda olsa BMW tarafından onaylanmış ve yine resmi bir açıklama yapılmış değil. Ama şurası kesin ki bu tasarımlar epey bir ilgi oluşturdu ve BMW’yi harekete geçirecek gibi.

İnternet de dolaşan haberlere bakacak olursak BMW X5 ile ilgili farklı paylaşımlar bulunuyor. Fakat BMW Pickup ile ilgili resmi bir haber henüz yok.

Similar Posts