OTOMAGAZİN
Askeri Araçlar Pickup - Offroad

Chevy Colorado ZR2 Askeri Pickup

Chevy Colorado ZR2

Chevy Colorado ZR2 Askeri Pickup geçen yıl SEMA Show‘ da tanıtıldığında agresif görünümüyle bizleri oldukça etkileyen Colorado ZR2 aslında hepimizin bildiği Chevy Colorado ZR2 pickup‘ tan askeri araca dönüştürülmüş bir versiyon.

Chevy Colorado ZR2 -General Motors
Chevy Colorado ZR2

Amerikan Ordusu 214 Milyon $ sözleşme imzaladı.

Amerikan ordusunun tam 214 Milyon dolarlık sözleşme yaptığı Chevy Colorado ZR2 Askeri Pickup‘ın amacı piyadeleri taşımak.

Savunma için astronomik rakamlarla bir kalemde harcayabilen ABD hükümeti belli ki yine elini korkak alıştırmamış.

Bu şey, yani bu ürkütücü askeri araç dokuz personel taşıyabilecek yapıda tasarlanmış. Aracı hafifletmek ve gereksiz parçaları ortadan kaldırmak adına kapılar, yan saclar, tavan gibi detaylar iptal edilmiş.

Yalnızca karoseri ayakta tutan direkler, ön cam, motor kaputu ve koltuklar bırakılarak amacına odaklı ve hafif bir araç elde edilmeye çalışılmış.

Colorado ZR2 Askeri Pickup‘ın 2.8 litrelik dört silindirli turbo dizel motoru, altı vitesli otomatik şanzıman ile güç sağlıyor. Süspansiyon ve güç aktarma organı bileşenleri kum yarışlarında deneyimli olduğu için Colorado ZR2 Askeri Pickup‘ın arazide de bir hayli iddialı olması bekleniyor.

Dokuz personel kapasitesi olan Colorado ZR2 Askeri Pickup‘ın dokuz kişilik personeli 100 kM/h varan hızlarda yolda veya arazide taşıması gerekiyor; Colorado ZR2 Askeri Pickup‘ın en yüksek hızının 160 kM/h olduğu göz önüne alındığında, bu muhtemelen bir sorun değil. GM Savunma Başkanı David Albritton‘a göre, Ordunun zorlu gereksinimlerini karşılayacak ve aşacak.

Similar Posts