OTOMAGAZİN
D Segmenti Otomobiller Oto Magazini Segmentler

Kia K5 Çok Yakında Yollarda

Kia K5

Kia K5 çok yakında yollarda. Kia K5 yakında ABD‘de satışa çıkıyor. Güney Koreli otomobil üreticisi Kia yeni modelini satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Avrupa ve Türkiyede satış tarihi belli olmayan ve Kia Optima‘nın yerini alacak olan Kia K5, Optima’ya nazaran daha sert ve agresif hatlarıyla dikkat çekiyor.

İddialı bir tasarıma sahip olan Kia K5 bir sedan olmasına rağmen oldukça sportif bir otomobil imajı sergiliyor.

Kia K5’in motor özellikleri ise şöyle ;

Turbocharge’lı 1,6 litrelik dört silindirli bir motora sahip olan 2021 Kia K5 180 beygir güce sahip. Kia K5 8 ileri otomoatik şanzımana sahip.

Fakat daha sportif bir alternatif isteyenler Kia K5 GT’ye bir göz atmak isteyebilirler. 2021 Kia K5 GT, 2.5 litrelik turbocharge’lı dört silindirli motoruyla 290 beygir gücüne ulaşabiliyor. Kia K5 GT 8 ileri ve çift kavramalı şanzımana da ev sahipliği yapıyor. 2021 Kia K5 GT, 0’dan 100’e 5.8 saniyede ulaşabiliyor.

Kia K5 İç Mekan Özellikleri

Yeni Kia K5‘in özellikler GT versiyonlarında ki sportif detaylar hemen ön plana çıkıyor. Sportif direksiyon simidi, kırmızı detaylar, genel tasarımda ki sürücüye dönük bilgi ve eğlence ekranı ve sportif görünümlü dijital kadran gerçekten göz alıcı detaylar. 8,0 inçlik oldukça hoş bir dokunmatik ekrana sahip olan Kia K5, daha büyük ekran isteyenler içinse 10,25 inçlik bir seçenek sunuyor. Araç, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto’yu da destekliyor.

2021 Kia K5, sürücüsünü destekleyen ve günümüz otomobillerinin sahip olduğu birçok teknolojik yenilğie de sahip. Otomatik acil fren, şerit takip sistemi ve sürücü uyarma teknolojisine bunlardan bazıları.

Kia K5’in Boyutları

Kia K5, Kia’nın yeni geliştirilen “N3” platformu üzerinde üretilmiş. Hyundai Sonata ile aynı platformu paylaşan K5, yerini aldığı Optima‘dan daha uzun, daha alçak ve daha geniş olarak yeni sahiplerine ulaşacak. Toplam uzunluk 6 cm artarak 4.905 mm’ye, genişlik 5 cm artarak 1.859 mm’ye ve yüksekliği de 2 cm civarında azalarak 1.445 mm’ye ulaşmış. Aks mesafesi de 5 cm civarında artarak 2.850 mm olmuş.

Similar Posts