OTOMAGAZİN
Elekrtrikli Otomobiller Oto Magazini Pickup - Offroad

Nikola Badger mı, Tesla Cybertruck mı ?

Nikola Badger

Nikola Badger, ABD‘li elektrikli araç üreticisi Nikola adlı firma tarafından üretilecek olan elektrikli pickup modelinin adı.

2014 yılında kurulana fakat kurulduğu tarihten bu yana sadece proje geliştiren firma Nikola Badger için ön siparişleri açtığını duyurdu.

Nikola Badger / Nikola Corp. / Trevor Milton
Nikola Badger Pickup

Elon Musk‘a ait Tesla adlı firmanın bir numaralı rakibi olarak gösterilen Nikola Corp.‘ nın piyasa değerinin 26 milyar dolara ulaşarak Ford ve Fiat‘ı geride bıraktığıda verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Teknik Özellikler ve Fiyat

250 dolarlık bir ön ödemeyle ön sipariş verebildiğiniz Nikola Badger‘ın Aralık ayının ilk haftasında tanıtılması planlanıyor.

Ayrıca ön sipariş verecek belli sayıda bir grup için Nikola Corp.‘un bir sürprizi olacak. Bu grup için aracın ödemesinde 500 dolarlık bir indirim ve düzenlenecek tanıtım gecesinde bir bilet tahsis edilecek ve tanıtım gecesinde bir araç çekilişle hediye edilecek.

Nikola Badger‘ın elektrikli ve hidrojen yakıt hücreli versiyonları bulunuyor. Elektrikli modelleri 60 bin dolardan başlarken, hidrojen bazlı versiyonunun başlangıç fiyatı 80 bin dolar. Her iki modelde 910 beygir güce ve 1328 nm torka sahip.

Nikola Badger‘ın 0’dan 100 km’ye hızlanması 2.9 sn olarak açıklanmış. Batarya veya hidrojen tanklarının tamamen dolu haliyle ise 965 km yol katedebiliyor.

250 dolar ile ön sipariş verdiğiniz baz model dışında “Predator Package” olarak adlandırılan bir üst seviyeside olan aracın bu versiyonuna sahip olmak için yapmanız gereken ön ödeme ise 1000 dolar.

“Predator Package” versiyonunu tercih ettiğinizde ise Nikola Corp. araç teslimin de size tam 2000 dolarlık bir indirim uyguluyor. Ayrıca yine tanıtım gecesinde bir “Predator Package “ kazanma şansınız oluyor.

Ve son olarak 5000 dolarlık ön ödemenizle “Honey Package” olarak adlandırılan ve aracın executive serisi olan bir modele sahip olabiliyorsunuz. Bu versiyonda Nikola Corp.‘un patronu Trevor Milton‘un da imzası bulunuyor. Ayrıca bu paketi aldığınızda 10.000 dolarlık bir indirim kazanıyorsunuz.

Nikola Badger ve Tesla Cybertruck ile olan rekabeti hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın …

Kaynakça: https://nikolamotor.com/badger

Similar Posts