OTOMAGAZİN
F Segmenti Otomobiller Oto Magazini Segmentler

VW Arteon SW ülkemize geliyor.

VW Arteon “Shooting Brake” makyajlandı…

Almanyanın önde gelen otomobil markalarından Volkswagen, amiral gemisi modellerinden olan Arteon modelini “Shooting Brake” adı verilen normal bir “station wagon” araca göre daha sportif bir SW karoseri ile satışa sunacak.

Binek otomobil sınıfında örneklerini Mercedes‘te gördüğümüz “shooting brake” tarzı otomobiller geçmişte de bir çok markanın ürün gamına aldığı karoser tipleri arasında.

Arteon‘un makyajlanan kasasında ön ve arka far tasarımlarının değiştiğini görüyoruz. Yeni ve daha sportif jantlar da “shooting brake” karoseri destekler nitelikte.

İç mekana baktığımızda yine VW‘e has bir düzenli ve şık bir tasarım mevcut. Bilgi ve eğlence ekranının yanı sıra dikkat çeken diğer ekran ise gösterge paneli. Tamamen dijital ekran olarak tasarlanan gösterge paneli sürücüye ihtiyacı olan tüm desteği veriyor.

Arteon‘un motor seçeneklerinde “eHybrid” seçeneği olacağı belirtiliyor. Bu motor sayesinde 50 km‘ye kadar olan mesafeler sadece elektrik motoru ile gidilebilecek. Golf GT‘ de kullanılan bu motor seçeneği 1.4 litre bir benzinli motor ile 13 kWh batarya ve 215 beygir bir motor ile kombine edilmişti.

Diğer motor seçenkleri ise 1.5 ve 2.0 litrelik, dört silindirli benzin ve NOx emisyonlarını yüzde 80’e varan oranda azaltmak için akıllı “ikiz dozlama” teknolojisini kullanan 2.0 litrelik bir dizelden oluşuyor. Bazı versiyonlar 4Motion dört tekerlekten çekiş seçeneğine sahip ve çoğunlukla DSG tipi şanzıman kullanacak modeller olacak.

Denemeyi dört gözle beklediğimiz yeni Arteon ise, 316 beygir gücünde.

Similar Posts