OTOMAGAZİN
J Segmenti Otomobiller Oto Magazini Segmentler

Yeni Land Rover Defender meydana çıktı…

Yeni Land Rover Defender

Yeni Land Rover Defender meydana çıktı. Peki Türkiye’de satılacak mı , fiyatı ne kadar olacak ?

Geçtiğimiz ay basına fotoğrafları sızdırılan ve o zamanlar henüz konsept model olan yeni Land Rover Defender artık satışa hazır çıkmaya hazır.

Defender Arazi
Defender Arazi

İngiliz otomobil üreticisi ilk kez 1948 yılında sergilediği efsanevi Defender modeli 70 yıldan bu yana insanların tercih ettiği bir model oldu.

Ülkemizde halkın yanı sıra Silahlı Kuvvetlerin de tercih bir marka/model olarak Silahlı Kuvvetler envanterinde yer almakta.

Günümüz teknolojileriyle asıl kimliğini kaybetmeden çıtayı oldukça yukarılara taşımış bir araç olmuş yeni Defender.

Dört farklı donanım seçeneğiyle piayasa çıkacak olan Land Rover Defender‘ın ; S, SE, HSE ve Firs Edition versiyonları bulunuyor. Türkiye’de ise Defender 110 versiyonu tanıtılacak ve alıcılara sunulacak.

Defender 7 kişilik
Defender 7 kişilik

Teknik Özellikler

Yeni Defender 110, opsiyonel olarak 5+2 oturma seçeneği sunuyor ki, son zamanlarda bu tarz araç müşterilerinin en çok aradığı özelliklerden biri. +2 olan ikinci sıra koltuklar dik konumdayken 1075 litre olan bagaj hacmi, bu sıra katlandığında ise 2380 litreye kadar genişliyor.

Başka bir özellik ise ön tarafta üçüncü bir kişinin rahatlıkla yolculuk yapabilmesi için opsiyonel olarak sunulan düzenlenebilen bir oturma düzeni.

Defender, 900 mm derinliğinde ki sulardan sorunsuz bir şekilde geçebilecek şekilde tasarlanmış. Köşeli bir yapıya sahip olmasına rağmen tasarımla elde edilen sürtünme katsayısı 0.38Cd.

Yolculuk esnasında eğer ekipmanlar görüşü kısıtlarsa ki, özellikle şehir dışı, uzun yolculuklar, doğa gezileri gibi durumlarda bu çok normal. Clear Sight iç dikiz aynası ise bu gibi durumlar için aracın üzerinde konumlandırılmış ve aracın arkasında ki görüntüyü eşzamanlı olarak dikiz aynasına yansıtıyor. Böylelikle her zaman için engelsiz bir görüş sağlanıyor.

ClearSight Ground View ise 3D Çevre Görüş Kamera sistemine entegre bir özellik. Ön panelde ki 10 inçlik Pivi Pro ekrandan ilerlediğiniz zemini aracın ön tarafı yokmuş derecesinde net bir şekilde görebiliyorsunuz. Özellikle arazi sürüşlerinde son derece faydalı bu teknoloji yeni Defender‘ın en can alıcı özelliklerinden biri.

ClearSight Ground View Technology
ClearSight Ground View Technology

SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak yer alan Kör Nokta Asistanı, Güvenli Çıkış Monitörü ve Arka Kamera ile tüm donanım paketlerinde standart olan Derinlik Sensörü, Yeni Defender‘ın sürücülere sunduğu güvenlik unsurları arasında.

Defender İç Mekan
Defender İç Mekan

Yeni Land Rover Defender Türkiye fiyatlandırması

  • Defender DSE – 1 milyon 135 bin 719 TL
  • Defender HSE – 1 milyon 256 bin 521 TL
  • Defender First Edition – 1 milyon 304 bin 842 TL

Similar Posts