OTOMAGAZİN
C Segmenti Otomobiller Oto Magazini

Yeni Mazda 3 Turbo İlk tanışma…

2021 Mazda 3 Turbo

2021 Mazda 3 2.5 Turbo Tanıtıldı

Mazda 3 yeni tasarımı ve motoruyla konuğumuz oluyor. Kompakt bir hatchback tasarıma sahip aracın en dikkat çekici özelliklerinden biri şüphesiz ki 2.5 litrelik Turbo motoru.

Mazda 3 ‘te yer alan bu performanslı ve CX-5, CX-9‘ dan da tanıdığımız sportif motora oranla dış görünüşte detay ve makyaj anlamında konuya çok ta değinilmemiş gibi.

2021 Mazda 3 2.5 Turbo
2021 Mazda 3 2.5 Turbo

Evet, siyah ön ızgara ve sportif jantlar, agresif ön tasarım, bagaj üzerinde ki spoyler bize bir takım işaretler veriyor. Fakat sanki çok daha fazlasını kaldırır gibi yeni Mazda 3.

2021 Mazda 3 2.5 Turbo
2021 Mazda 3 2.5 Turbo

Motor konusuna bu kadar girmişken özellikleri paylaşmakta fayda var sanırım;

Mazda‘ya özgü SkyActiv-G motor ( Ortalama emisyon değerlerini düşürürken yakıt tüketimini iyileştirmeyi hedeflediği yeni nesil motorlarına verdiği isim. Şu anda Japon üreticinin modellerinde kullandığı motorların ismi SkyActivG (benzin) ) 230 bg güç ve 420 nm torka sahip.

2021 Mazda 3 2.5 Turbo Motor
2021 Mazda 3 2.5 Turbo Motor

Standart donanımda, 12 hoparlörlü bir Bose ses sistemi, head up display ekranı, ısıtmalı koltuklar, uyarlanabilir hız sabitleyici, kör nokta izleme, otomatik uzun farlar ve daha fazlası gibi özelliklere sahip otomobilin premium paketini tercih ettiğinizde şu özelliklere sahip oluyor;

Bagaj kapağı üzerindeve ön ızgarada parlak siyah bir spoyler, otomatik acil durum freni, çevre görüş kamerası, ön ve arka park sensörleri, deri koltuklar, navigasyon, şerit takip sistemi, 65 km’den daha düşük hızlarda aracı hızlandırmak ve yönlendirmek için uyarlanabilir hız sabitleyici ile çalışan merkezleme fonksiyonu.

ABD satış fiyatı 30 bin dolar civarlarından olması beklenen 2021 Mazda 3 Turbo‘ nun ülkemize gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Mazda 3 Turbo’ nun iç tasarımına baktığımızda kırmızı deri döşmeler bizi karşılıyor. Analog olarak tercih edilen kadran, vites kolu tasarıımı ve renklerde bir araya gelince otomobilin sportif bir tasarıma sahip olma isteği ve gayretine ikna oluyoruz.

2021 Mazda 3 Turbo İlk Bakış

Similar Posts